T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / AVCILAR - Avcılar Anadolu Lisesi

Avcılar Anadolu Lisesi

Telefon
0 212 5093571
Belgegeçer
0 212 5095898
WEB
http://avcilaranadolulisesi.meb.k12.tr
Adres
Cihangir Mahallesi , Talatpaşa Caddesi , E5 Yanyol Üzeri Avcılar / İstanbul
Vizyon
Bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, bir yüksek öğretim kurumuna hazırlanan, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir. 1. Kendisi ve çevresi ile barışık , mutlu , sevmesini bilen ; 2. Soran , sorgulayan , düşünen , karşılaştığı problemlere çözüm üretebilen ve kendisine yetebilen ; 3. Atatürkçü düşünceye sahip , bilimsel ve teknolojik yeniliklere uyum sağlayabilen , araştıran öğrenciler yetiştirebilmek ; 4. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağladığı öğrencilerin ve öğretmenlerin kendilerini gerçekleştirebildiği , eğitimde bireysel farklılıkları temel alan , 5. Sosyal ve kültürel etkinlikler ile bulunduğu çevrenin kültür merkezi olan ; 6. Üniversite sınavlarında başarı oranı yüksek olan ; Bir İstanbul Avcılar Lisesi Hedefimizdir.
Misyon
Türkiye de demokrat, çağdaş, yurtsever, aydın bireyler yetiştirilmesinde önderlik eden eğitim kurumlarından birisi olamaya devam etmektir. Bu amaçla her kesim ve sınıftan öğrencileri kucaklamak, geçmişte olduğu gibi, gelecekte de kurumun özelliği olamaya devam etmelidir. Dolayısıyla İstanbul Avcılar Lisesi her kesimden ve sınıftan yurttaşların çocuklarına, ilkellerinden hiç taviz vermeden, en çağdaş, akılcı ve yaratıcı eğitim sunmayı "MİSYON" edinmiştir. Böyle bir misyonun, Cumhuriyetin kurulmasından beri, ülkenin çağdaşlaşması ve ilerlemesinde özel bir önemi olduğunun bilincindedir. 1. Öğrenci ,öğretmen ,veli üçgeninden herkesin karar alma ve uygulama aşamalarında yer aldığı, 2. Çağımızda kullanılan teknolojik donanımların kullanıldığı, 3. Bireysel farklılıkların her eğitim ortamında hem de çalışanlar açısından dikkate alındığı, başarıların taktir edildiği, 4. Ben yerine biz düşüncesi ile hareket edilen bir okul ortamı oluşturmak hedefimizdir.
Başarılar
Öğretmen :59
Rehber Öğretmen :3
Öğrenci :1136
Derslik :20
Müzik Sınıfı :0
Resim Sınıfı :0
BT Sınıfı :1
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :1
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :1
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :0
Öğretim Şekli :İkili Eğitim
Yemekhane :0
Kantin :1
Revir:0
Bahçe :0
Saatler
9 ve 10. Sınıflar: 13:20 - 19:30 11 ve 12. Sınıflar: 07:00 - 13:05
Isınma
Kalorifer
Bağlantı
ADSL (16 Mbit ve üzeri)
Yabancı Dil
Lojman
0 -
Ulaşım
Cihangir Mah. Talatpaşa Cad. E-5 Yanyol Üzeri Avcılar / İstanbul. Okulumuz Avcılar E-5 yanyol üzerindedir, Metrobüsün "Cihangir Üniversite Mahallesi" Durağı yanındadır.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Okulumuz Pelican Mall AVM karşısındadır. Cihangir İlkokulu-Ortaokulu´na komşudur.
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Okulumuz İlçe Merkezinde olup, il merkezine 20 km uzaklıktadır.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır